Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Головному управління ДФС у Кіровоградській області проведено «круглий стіл» з представниками суб’єктів господарювання - учасників будівельного ринку

04.10.2018

Днями, у рамках започаткованої Урядом інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення та недопустимість відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками, керівництвом Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено «круглий стіл» з представниками суб’єктів господарювання – учасників будівельного ринку.

У засіданні «круглого столу» також взяли участь заступник начальника Головного управління  Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Юрій Шарпінський та заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Тетяна Пасічник. 

Метою проведення «круглого столу» стало обговорення  із суб’єктами господарювання питань легалізації заробітної плати, виплати заробітної плати на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму та підвищення рівня оплати праці найманим працівникам.

Як зазначив в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний, на даний час на особливому контролі Уряду країни знаходиться питання дотримання роботодавцями законодавства з оплати праці. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України з 5 жовтня органи фіскальної служби, Держпраці, Пенсійного фонду, Нацполіції та місцевого самоврядування розпочнуть комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Будівництво є однією з потужних галузей економіки України. Але, середня заробітна плата у цій галузі по Кіровоградській області складає лише 4817 грн в той час, як по Україні - 7414 грн. Як ми бачимо, у нашому регіоні робітники, зайняті на будівництві, отримують досить низьку заробітну плату. Крім того, за даними розрахунку 1ДФ, 105 підприємств нараховують своїм працівникам заробітну плату менше мінімальної.

Ще одним порушенням, яке, на жаль, дуже поширене на сьогоднішній день є використання робочої сили без оформлення трудового договору.

Така ситуація призводить до негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників, які отримують заробітну плату в „конверті”. Вони виявляються повністю беззахисним перед роботодавцем та позбавляють себе багатьох соціальних гарантій”, - наголосив очільник обласного фіскального відомства.

На завершення «круглого столу» Сергій Тертичний подякував присутнім за плідну співпрацю, зазначив, що Головне управління ДФС у Кіровоградській області завжди відкрите для конструктивного діалогу з бізнесом та запропонував, у разі необхідності, надання професійної допомоги щодо роз’яснення та застосування норм податкового законодавства.ГУ ДФС у Кіровоградській області