Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Пройшла Інтернет-конференція на тему "Запровадження електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ"

18.08.2017

18 серпня 2017 року на Інтернет-порталі «Кіровоград - 24» пройшла Інтернет-конференція із начальником управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Кіровоградській області Самсоновою Яніною Михайлівною та начальником управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Кіровоградській області Янишевським Вадимом Васильовичем щодо запровадження електронної системи управління ризиками при адмініструванні ПДВ. Пропонуємо для ознайомлення питання, що надійшли на інтернет-конференцію, та відповіді на них.

Питання 1. Доброго дня! Підкажіть будь-ласка,які дії платника, якщо отримано квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН?

У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у п. п. «в» п. п. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 ПКУ.

     Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригування за формою J(F)1312601 (далі – Повідомлення).

     Повідомлення (J(F)1312601) по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН, та копії документів у вигляді окремих додатків до Повідомлення, додаються за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 МБ).

 

 Питання 2. Доброго дня! У мене таке питання. Чи має право платник зазначати декілька КВЕДів при заповненні Таблиці?

Пунктом 2 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (Наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567), визначено, що в Таблиці відображається специфіка господарської діяльності платника окремо за кожним видом економічної діяльності.

 

 Питання 3. Підкажіть,за яких обставин Комісія ДФС може прийняти рішення про відмову в реєстрації податкової накладної?

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року №190 визначено підстави для прийняття рішення комісією ДФС про відмову в реєстрації податкової накладної:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, по якій призупинено реєстрацію;

ненадання платником копій документів відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п.201.16 ст.201 Кодексу;

надання платником копій документів, які складені з порушенням законодавства, та/або не достатні для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

 

Питання 4. У мене таке питання,чи зобов’язаний платник включити до податкових зобов’язань суми ПДВ по податковим накладним/розрахункам коригування, по яких зупинено реєстрацію?

Пунктом 201.10. Податкового кодексу України визначено, що відсутність факту реєстрації податкових накладних в ЄРПН не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Питання 5. Хочу спитати,як може вплинути на реєстраційну суму податку (обраховану за формулою відповідно п. 2001.3. ст. 2001. Податкового кодексу України) сума ПДВ, вказана в податковій накладній, що не зареєстрована в ЄРПН, та включена до суми податкових зобов’язань декларації з ПДВ за відповідний звітний період?

Реєстраційна сума податку (обрахована за формулою відповідно п. 2001.3. ст. 2001. Податкового кодексу України) у даному випадку може бути зменшена на суму ПДВ, вказану в податковій накладній, що не зареєстрована в ЄРПН, та включену до суми податкових зобов’язань декларації з ПДВ за відповідний звітний період (показник суми перевищення податкових зобов’язань, зазначених в податковій декларації, над сумою ПДВ по зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування).

Питання 6. Доброго дня! Скажіть будь-ласка, коли починає діяти та чим регламентована система СМ КОР?

З 1 липня 2017року починає діяти процедура зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, визначена п.201.16 ст.201 Податкового кодексу, у разі їх відповідності критеріям оцінки ступеня ризиків. Зазначені критерії разом з вичерпним переліком документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджено наказом Мінфіну України від 13.06.2017р. №576.

Період з 01.04.2017р. до 01.07.2017р. визначено як перехідний період, протягом якого зазначена процедура здійснювалась без фактичного зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Питання 7. Для чого впровадженосистему автоматизованого моніторингу?

Щоб унеможливити формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету з 1 квітня 2017 року запроваджено механізм зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому, впродовж трьох місяців діє перехідний період, протягом якого реєстрацію не призупиняють, а лише надсилають квитанцію із застереженням. Така система в автоматизованому режимі дозволяє зупиняти випадки безпідставної реєстрації податкової накладної у разі коли постачальник фактично не здійснює господарську операцію, а реєструє виключно з метою надання покупцю необґрунтованої податкової вигоди у вигляді неправомірного сформованого кредиту з ПДВ.

Питання 8. Мене цікавить таке питання:як працює система СМ КОР?

Податкові накладні після введення в ЄРПН та подання запиту на реєстрацію проходить перевірку на оцінку ризиків. Якщо податкова накладна не потрапила під хоча б один критерій (п.5 Критеріїв оцінки) — то відбувається реєстрація, а якщо потрапила то податкова накладна відправляється на моніторинг (п.74.2 ПКУ).

Відбувається моніторинг податкових накладних системою: якщо податкова накладна не потрапила під 2 ознаки фіктивності операцій (п.6 Критеріїв оцінки), то відбувається її реєстрація. Якщо потрапила хоча б під одну ознаку, то її реєстрація призупиняється. В такому випадку підприємству в автоматичному режимі відправляється квитанція про зупинення реєстрації такої податкової накладної. Все це відбувається протягом операційного дня.

Якщо підприємство не погоджується з припиненням реєстрації податкової накладної, то має право подати додаткову інформацію щодо проведених операцій на комісію ДФС.