Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Пройшла інтернет-конференція щодо змін законодавства у застосуванні РРО

06.04.2015

На сайті «весь Кіровоград» пройшла інтернет-конференція із начальником відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведенням фактичних перевірок ГУ ДФС у Кіровоградській області Наталею Миколаївною Набієвою щодо змін законодавства у застосуванні РРО (на "весь Кіровоград" тут).

Частный предприниматель (единый налог, ІІІ группа с НДС) работает исключительно с организациями по безналичному расчету, можно не покупать РРО?

Закон України від 06.07.95р. №265/95-ВР «Про застосування РРО…» визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Згідно зі ст. 2 зазначеного Закону розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товару (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі – продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Таким чином, ФОП - який здійснює оптову торгівлю за безготівковим розрахунком через банківські установи і ці дії підтверджені відповідними виписками з банківських рахунків, наявністю договорів на відпуск товару та розрахунків – фактур, то такому суб’єкту господарювання РРО не потрібен.

Водночас, якщо суб’єкт господарювання видаватиме товарні чеки, накладні або інші документи, що можуть підтвердити готівковий розрахунок, то у такому випадку необхідно використовувати РРО.

Доброго дня! Чи повинен підприємець на загальній системі оподаткування, який здійснює торгівлю на ринку застосовувати касовий апарат?

Так, повинен!

Пунктом 296.10 статтею 296 Податкового кодексу передбачено, що лише платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів у дрібно роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО.

Також пунктом 1 Прикінцевих положень Закону від 28.12.14 № 71 встановлено терміни запровадження даних вимог:

- для платників єдиного податку третьої групи з 01.07.2015р.

- для платників єдиного податку другої групи з 01.01.2016р.

У якій формі (готівковій чи безготівковій) продавець має здійснити повернення коштів фізичній особі, якщо товар придбано в касі за готівку?

Розрахунковою операцією згідно зі ст. 2 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР «Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» є приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної карти – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Таким чином, оскільки фізична особа придбала товар за готівку, суб‘єкт господарювання (продавець) має здійснити повернення коштів такій особі виключно у готівковій формі.

Підкажіть будь-ласка чи може підприємство зберігати готівку, яка не поміщається у касовій скринці, в приміщенні магазину, і якщо так, то за яких умов?

Згідно зі ст. 2 Закон України від 06.07.95р. №265/95-ВР „Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” місце проведення розрахунків – місце де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО (п. 13 ст. 3 Закону про РРО).

Видача готівки з місця проведення розрахунків, у тому числі з метою їх зберігання в окремому сейфі, згідно з п. 6 розділу ІІІ наказу Міндоходів України від 28.08.2013 №417„Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій”, має реєструватися через РРО з використанням операції „службова видача”.

Таким чином, підприємство має право зберігати готівкові кошти в окремому сейфі, розташованому у межах площі магазину, за умови, що такі кошти відповідно до Закону про РРО та Порядку №417 зареєстровано через РРО із використанням операції «службова видача».

Чи друкується фіскальний звітний чек, якщо протягом дня нічого не продавалося?

Згідно зі ст. 2 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР «Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» фіскальний звітний чек – документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам’яті.

Вимоги щодо роздрукування на РРО фіскальних звітних чеків визначено у п. 9 ст. 3 Закону про РРО, а саме: суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг), зобов’язані щодня друкувати на РРО (за винятком автоматів з продажу товарів (послуг))фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання у КОРО.

Відповідно до п. 2 Вимог №199 Z - звіт – це денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам’яті та занесенням її до фіскальної пам’яті реєстратора. Зміна – період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z – звіту до виконання наступного Z – звіту.

Отже, якщо господарська діяльність на об’єкті протягом зміни не проводилась, то фіскальний звітний чек не друкується.

Чи зобов’язаний підприємець-платник єдиного податку другої групи, який здійснює оптову торгівлю виключно за безготівковим розрахунком, застосовувати реєстратори розрахункових операцій?

Закон України від 06.07.95р. №265/95-ВР «Про використання реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» визначає правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Згідно зі ст. 2 зазначеного Закону розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товару (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі – продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Таким чином, ФОП - платник єдиного податку другої групи, який здійснює оптову торгівлю за безготівковим розрахунком через банківські установи і ці дії підтверджені відповідними виписками з банківських рахунків, наявністю договорів на відпуск товару та розрахунків – фактур, то такому суб’єкту господарювання РРО не потрібен.

Добрий день! Прошу надати розяснення з наступних питань:

 - ФОП - платник єдиного податку 3 група (5%) надає послуги з перевезень - міським автомобільним транспортом. Постановою КМУ № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України» «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ст. 10 не визначено саме автомобільний транспорт міського, приміського та міжміського сполучення, в транспортних засобах яких при реалізації квитків не встановлюється РО.

- Чи потрібно встановлювати РРО в кожний транспортний засіб,  також  при переході цього ФОП на загальну систему оподаткування.

Дякую

Відповідно до вимог п. 4 ст. 9 Закон України від 06.07.95р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг », що стосуються суб‘єктів господарювання, які обрали як спрощену так і загальну систему оподаткування, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

В разі не дотримання даної норми застосування належним чином зареєстрованого РРО є обов‘язковим.

Довідково: Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 25 травня 2006 року №503, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.09.2006р. за №1065/12939.