Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Пройшла інтернет-конференція щодо декларування доходів громадян

16.03.2015

На сайті «весь Кіровоград» пройшла інтернет-конференція із начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Кіровоградській області Оксаною Сергіївною Ревою щодо декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році (на "весь Кіровоград" тут).

1. Мені потрібно подати декларацію про майновий стан. Скажіть будь-ласка, які строки подачі декларації? Куди саме потрібно звернутися для того, щоб подати декларацію, якщо місце проживання не співпадає із місцем прописки?

Подавати декларацію до податкової інспекції потрібно лише за місцем своєї реєстрації (прописки). Також звертаю увагу, що при декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України.

Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи визначений ст. 179 Податкового кодексу України.

Деклараційна кампанія триватиме до 1 травня 2015 року. Однак, граничний термін для платників, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

2. Чи оподатковується податком спадщина, отримана від бабусі?

Відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб.

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно із правилами, встановленими Розділом IV ПКУ для оподаткування спадщини.

Згідно з п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь – якого об’єкта спадщини (подарунку), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ.

Враховуючи викладене вище, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

3. Добрый день! Подскажите, могу ли я послать декларацию по почте?

Так, можете. Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

– особисто платником або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, встановленого статтею 49 Податкового кодексу України, а при поданні  в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін (пункт 49.5 статті 49 Податкового кодексу України).

4. Доброго дня! Я на минулому тижні подала декларацію для отримання податкової знижки. Підкажіть. який термін повернення податку на доходи фізичних осіб платнику податку?

Відповідно до п. 179.8 ст.179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

5. Я зареєстрована приватним підприємцем! Чи можу я скористатися податковою знижкою, якщо я одночасно з підприємницькою діяльністю є найманою особою та отримую дохід у формі заробітної плати?

Так, можете! Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом п.п. 14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ.

Згідно із п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Враховуючи викладене, право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

6. За якою податковою адресою потрібно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплачувати податок, якщо дюдина зареєстрована (прописана) в одному місці, а дохід отримує в іншому?

Платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними).

7. Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, такой вопрос. Мой сын учится на четвертом курсе в институте. Я ни разу не пользовалась налоговой скидкой на обучение. Могу ли я сейчас подать декларацию, что бы мне вернули на все года скидку. Спасибо.

Ні, не можете. Відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

До кінця 2015 році ви подасте декларацію для отримання податкової знижки на витрати, понесені за навчання у вищому навчальному закладі за 2014 рік.

8. Доброго дня!Чи має право фізична особа підприємець на податкову знижку при отриманні доходів лише від здійснення підприємницької?

 Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ст.166 ПКУ.

При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу ІV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

9. Здравствуйте! У меня такой вопрос. Я в 2014 году получал доход от трех разных работодателей. В сумме мой доход за предыдущий год составил 234 тысячи гривен. Нужно ли мне платит налог с физических лиц, если каждый работодатель с моей зарплаты удерживал этот налог?

Громадяни, які в минулому році отримували заробітну плату у зв'язку з трудовими відносинами та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила у 2014 році 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року).

Податок з таких виплат в минулому році вже сплачений, проте декларування доходів пов’язано із застосуванням двох ставок оподаткування: 15% ПДФО (до місячного доходу, що не перевищує 10 мінімальних зарплат) та 17% (до доходу, що перевищує вказану суму).

Громадяни мають обов’язково до 1 травня 2015 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними).

До Декларації необхідно подати додаток №7 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. «є» п.176.1 ст.176 розділу IV Податкового кодексу України».

У вказаному додатку здійснюється перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів у такому порядку:

- задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);

- із зменшеної суми: 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 р. – 146160 гривень), оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків.

Далі нарахований податок зменшується на суму вже сплаченого в минулому році податковими агентами ПДФО. Позитивна різниця ПДФО підлягає сплаті до бюджету до 1 серпня 2015 року.