Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Ангеліна Мусієнко: щодо проведення у 2019 році кампанії декларування доходів державними службовцями та іншими суб'єктами, які зобов'язані це робити згідно законодавства

15.01.2019

Одним з найбільш ефективних методів профілактики корупції в державній сфері є посилення заходів фінансового контролю осіб, уповноважених на виконання функцій держави, органів місцевого самоврядування та прирівняних до них.

Інформація про осіб в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається впродовж усього часу виконання їхніх повноважень та обов’язків, а також упродовж п’яти років після звільнення з посади, окрім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

Декларація складається з шістнадцяти розділів, що дає змогу змістовно, послідовно відобразити фінансові статки та зобов’язання.При запровадженні електронного декларування в Україні враховувалась практика багатьох розвинутих держав світу.  Системи електронного декларування успішно діють у більш як 100 країнах, що допомагає виявляти осіб, які отримали кошти незаконним шляхом, i притягувати їх до відповідальності. Створена в Україні система повинна стати сучасною й досить складною, адже понад 1 мільйон чиновників щорічно повині подавати декларації. 

В допомогу декларантам Рішенням НАЗК від 11.08.2016 №3 затверджені Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції». Крім того, під час заповнення е-декларації необхідно враховувати Зміни до Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю. Останні зміни які внесені до роз’яснень, затверджені рішеннями НАЗК від 21.12.2018 та 29.12.2019 року.

Перелік осіб, які підпадають під дію ЗУ «Про запобігання корупції» та мають обов’язок подавати декларації, визначено статтею 3 даного закону.

Для заповнення е-декларації суб’єкту декларування необхідно перш за все перевірити та впевнитись про можливість безперешкодного входження до Реєстру та наявність всієї необхідної інформації для заповнення декларації.

Варто звернути увагу суб’єктів декларування (СД), що 07 листопада 2018 набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», а Закон України «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність. Будь ласка, враховуйте це при отриманні кваліфікованого електронного підпису.

Для тих, хто заповнює декларацію вперше, обирає функцію «Нова декларація», а для тих, хто вже заповнював декларацію в попередні періоди можна створити на основі документу поданого за попередній рік, зазначивши «Створити нову декларацію на основі цієї». Це дозволить не вносити заново реєстраційні дані про майно, доходи, зобов'язання і т.д., а використовувати раніше внесені дані.

Згідно з частиною четвертою статті 45 Закону, суб’єкт декларування має право подати, за власною ініціативою, виправлену версію своєї декларації упродовж семи календарних днів після дня подання відповідної декларації. Для цього немає необхідності звертатися до Національного агентства. Для подання виправленої декларації слід натиснути на кнопку "Подати виправлену декларацію", яка є видимою упродовж відповідного строку у персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування у полі поданої декларації. При цьому суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж семи днів лише один раз.

У суб’єкта декларування відсутня можливість подати виправлену декларацію за власною ініціативою після спливу семиденного строку.

У разі виявлення суб’єктом декларування у поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного строку суб’єкт декларування може звернутись до Національного агентства через персональний електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Відповідна інформація буде врахована Національним агентством у разі проведення повної перевірки (перевірки) декларації відповідного суб’єкта декларування. 

Перед поданням і бажано після подання та розміщення в Реєстрі декларації, обов’язково перевірити інформацію, що у ній зазначена.

Законодавством передбачено кримінальну, адміністративну та дисциплінарну відповідальність за порушення фінансового контролю.

Порушуючи норми антикорупційного законодавства в частині фінансового контролю, суб’єкт декларування ризикує відповідати за дане діяння, яке за правовою сутністю є злочином, відповідно до Кримінального кодексу України (далі – КК України).

Складом кримінальних правопорушень (злочинів) щодо порушення вимог фінансового контролю суб’єктами декларування є:

- подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у Декларації (ч. 1 ст. 366-1 КК України);

- кримінальна відповідальність за ст. 366-1 КК України за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у Декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

 - умисне неподання суб’єктом декларування Декларації (ч. 1 ст. 366-1 КК України).

 Складом адміністративних правопорушень щодо порушення вимог фінансового контролю суб’єктами декларування є:

 - несвоєчасне подання без поважних причин Декларації (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП);

 - неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані (ч. 2 ст. 172-6 КУпАП);

 - дії передбачені ч. 1 або ч. 2 ст. 172-6 КУпАП вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення (ч. 1 ст. 172-6 КУпАП);

 - подання завідомо недостовірних відомостей у Декларації (ч. 4 ст. 172-6 КУпАП); адміністративна відповідальність за ст. 172-6 КУпАП за подання завідомо недостовірних відомостей у Декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Відповідно до п. 67 Роз’яснення, у разі подання завідомо недостовірних відомостей у Декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму менше 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, до суб’єкта декларування може бути застосовано дисциплінарну відповідальність.

На сайті Національного агентства доступна оновлена інформація, яка допоможе вам у заповненні та поданні декларації. Матеріали розміщенні за посиланнями: 

 ✅https://nazk.gov.ua/rozyasnennya

 ✅https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-do-chergovogo-etapu-elekt…

 ✅https://nazk.gov.ua/rekomendaciyi-pry-roboti-z-yedynym-derz…

 ✅https://nazk.gov.ua/poshyrenni-zapytannya-pry-roboti-z-yedr…