Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Міндоходів виконало рішення суду з дотриманням процедури, передбаченої Податковим кодексом України

02.07.2014

Джерело: інформаційний сайт "Гречка" - "На Кіровоградщині фермер відстояв право на податкові пільги".

 

На Кіровоградщині фермер відстояв право на податкові пільги

23 червня з 8:45 по 17:15 біля приміщення Долинської ОДПІ відбувся пікет-протест Олега Рогатюка керівника фермерських господарств "Клава" та "Наш Дом" проти свавілля податківців у нашому місті та районі. Вже понад 2 місяці податкова інспекція не виконує рішення Дніпропетровського апеляційного суду та Кіровоградського окружного адміністративного суду щодо системи оподаткування вище зазначених господарств. Через свавілля чиновників фермер немає змоги продати насіння соняшнику, адже йому прийдеться сплатити додатково 20% від вартості насіння (хоча рішенням судів йому повернуто спеціальний режим оподаткування).

Пікет податкової дав результат - по ФГ "Клава" відновлено попередню форму оподаткування. По ФГ "Наш Дом" питання вирішується.

 

Позиція ГУ Міндоходів у Кіровоградській області:

Міндоходів виконало рішення суду з дотриманням процедури, передбаченої Податковим кодексом України

23 червня 2014 року фермерському господарству «Клава» на підставі ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 14 березня 2014 року по справі за позовом зазначеного господарства щодо поновлення його у реєстрі суб’єктів спецрежиму оподаткування податком на додану вартість, після розгляду Міністерством доходів і зборів України, поновлено спеціальний режим оподаткування з ПДВ. При цьому дата реєстрації суб’єктом спеціального режиму господарства залишилася незмінною – 1 листопада 2012 року, чим повністю поновлено порушене право платника податку.

Головне управління Міндоходів у Кіровоградській області повідомляє, що ухвала суду надійшла до Долинської ОДПІ лише 26 травня 2014 року. Вже 27 травня 2014 року Долинською ОДПІ підготовлено та направлено всі  необхідні матеріали до ГУ Міндоходів в області для внесення змін до реєстру платників ПДВ на рівні Міністерства доходів і зборів України, як це передбачено Податковим кодексом України.

Таким чином, Долинською ОДПІ дотримано процедуру, встановлену статтями 180-184 Податкового кодексу України та п. 5.10 Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів від 16.01.2014р. №26. Вказаними нормами встановлено, що підставою для внесення до реєстру змін щодо скасування анулювання реєстрації, що відбулось за ініціативою контролюючого органу, є рішення суду, яке набрало законної сили. Копія останнього повинна бути надіслана до Міністерства доходів і зборів України, яке і здійснює поновлення в реєстрі.

Що стосується фермерського господарства «Наш дім», то рішення суду щодо відновлення реєстрації платником ПДВ станом на 27.06.2014 року не набрало законної сили, а отже не може слугувати підставою для вчинення будь-яких дій органами доходів і зборів.