Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

«Армія Спасіння» претензій до роботи Кіровоградської митниці Міндоходів не має

29.07.2013

«Армія Спасіння» претензій до роботи Кіровоградської митниці Міндоходів не має

Джерело: газета «Нова газета» №30 від 25.07.2013р. – «Митниця продовжує свої «добрі справи»?»  

 

Митниця продовжує свої «добрі справи»?

Після публікації в «Новій газеті» статтi «Коли митниця припинить гальмувати розвиток Кіровоградщини?», справа, про яку було згадано, фактично, не зрушилася з місця.

Нагадаю, що на митному посту через проблеми з розмитненням фактично «застряг» на досить довгий термін комплексний об'єкт - сучасний завод з виробництва пілетів, який згодом мав запрацювати на території Кіровоградської області. Додаткові робочі місця, вирахування до бюджету та на розвиток соціальної сфери - це все виявилося непотрібним нашому peгioнy. I це при тому, що Кабінет Mіністрів України поставив завдання розвивати альтернативні види електроенерії, про що свідчить i робота у цьому напрямку попереднього очільника області Сергія Ларіна i нинішнього голови ОДА Андрія Ніколаєнка. Я неодноразово відвідував подібні підприємства у Кіровоградській області (наприклад, Іванівка Новоукраїнського району, де працює сонячна електростанція) i знаю специфіку їх роботи.

У чому причина гальмування економіки? Очевидно, у двоякому баченні цього питання начальником Кіровоградської митниці Miндоходів - пана Павла Скальського. Це все при тому, що митниця не повинна навмисне створювати перешкоди, а навпаки - швидко та якісно обслуговувати клієнтів.

Подібні проблеми i в гуманітарній сфері. Зокрема, наводжу приклад звернення до мене як до народного депутата голови громади Кіровоградського відділення міжнародної християнської благодійної організації «Армія Спасіння» Ірини Хохотви. Згадана громадська організація ось уже півроку не може розв'язати проблему розмитнення гуманітарної допомоги, яка надіслана до України зi Швеції. Вантаж, до якого належить медичне обладнання, одяг i різдвяні подарунки…

…Згідно iз законом про гуманітарну допомогу, який вступив у силу в минулому poцi, координуючим органом щодо розмитнення вантажів, які приходять як гуманітарна допомога, є Міністерство праці та соціальної політики. У даному конкретному випадку yci перипетії з документами, очікуванням відповідей у паперовій та електронній формах, визнання допомоги гуманітарною, отримання висновків на транспортне перевезення даного вантажу - все це затягнулося аж на  півроку. У результаті на адресу «Apмії Спасіння» надійшов лист від Кіровоградської митниці про конфіскацїю майна у зв'язку iз закінченням терміну його збepiгання.

Виникає запитання: то хто ж винен, що паперова тяганина навколо розмитнення стала причиною того, що лікарні ще й досі не можуть отримати медичне обладнання, а для нужденних дітей Різдво відкладене аж на півроку?

Народний депутат України Станіслав Березкін


Позиція Кіровоградської митниці Міндоходів:

Кіровоградською митницею Міндоходів розглянуто статтю «Митниця продовжує свої «добрі справи»?», яка була розміщена у друкованому виданні «Нова газета» від 25.07.2013 року №30, щодо «паперової тяганини» навколо розмитнення гуманітарної допомоги.

У зв’язку з цим надаємо роз’яснення щодо порядку митного оформлення гуманітарної допомоги, який визначено Законом України 22 жовтня 1999 року № 1192-XIV «Про гуманітарну допомогу» зі змінами та доповненнями (далі Закон), Митним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

Так, підставою для започаткування процедури визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора (надавача допомоги) про її надання. Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання.

Змінами до Закону від 16.10.2012 року Міністерство соціальної політики України визначено спеціально уповноваженим центральним органом з питань гуманітарної допомоги і встановлено, що рішення щодо визнання вантажів гуманітарною допомогою приймається не Комісією при Кабінеті Міністрів України, як це було раніше, а Мінсоцполітики.

Відповідно до ст. 8 та 9 Закону митне оформлення вантажів з гуманітарною допомогою здійснюється митними органами України за наявності рішення Мінсоцполітики про визнання таких вантажів (товарів) гуманітарною допомогою та після проходження необхідних видів контролю – санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного.

Згідно вимог Митного кодексу України товари гуманітарної допомоги для їх тимчасового зберігання (при відсутності у отримувача гуманітарної допомоги рішення Мінсоцполітики та дозвільних документів контролюючих органів) можуть розміщуватися на складах тимчасового зберігання та з дозволу відповідного митного органу на складах організацій-отримувачів гуманітарної допомоги.

Строк їх тимчасового зберігання під митним контролем становить 90 календарних днів. В окремих випадках за заявою власника або уповноваженої ним особи цей строк може бути продовжений (але не більше ніж на 30 днів) митним органом, за дозволом якого товари були розміщені на складі.

Після закінчення цього терміну розпорядження товарами здійснюється митницею на підставі вимог статті 243 Митного кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.1998 №1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним» та наказу Міністерства фінансів України від 15.06.2012 №731 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів, Порядку обчислення сум витрат у справах про порушення митних правил та їх відшкодування та Розмірів відшкодувань за зберігання на складах митних органів товарів і транспортних засобів». Тобто товар передається у власність держави.

Таким чином, митне оформлення будь-яких вантажів, у тому числі і гуманітарної допомоги, може відбутися тільки за умови виконання всіх вимог, передбачених чинним законодавством.

Довідково: після виходу у «Новій газеті» статті «Митниця продовжує свої «добрі справи»?» до Кіровоградській митниці листом від 26.07.2013 року звернулась благодійна організація КОВ УФМХБО «Армія Спасіння», що по факту оформлення вантажів гуманітарної допомоги, які знаходяться на складах митниці, претензій до роботи Кіровоградської митниці не має.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області