Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Питання легалізації заробітної плати та забезпечення надходжень до місцевих бюджетів розглянуто у Головному управлінні фіскальної служби області

20.11.2018

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відбулася зустріч в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергія Тертичного з представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування м. Кропивницького, Кіровоградського, Новгородківського та Долинського районів.

Темою зустрічі було обговорення стану роботи та вирішення проблемних питань щодо забезпечення надходжень до місцевих бюджетів, погашення податкового боргу у 2018 році та вжиття заходів щодо виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Під час зустрічі виступили начальник управління економіки Міської ради м. Кропивницький Андрій Паливода, голова Новгородківської районної державної адміністрації Андрій Кочерга, голова Долинської районної державної адміністрації Сергій Омельченко, перший заступник голови Кіровоградської районної державної адміністрації Ігор Демчук, начальник фінансового управління Великосеверинівської об’єднаної територіальної громади Інна Коробко та голова Соколівської об”єднаної територіальної громади Інна Завірюха. Виступаючізазначилиосновні проблемні питання, що виникають на підпорядкованих територіях, підкреслили важливість співпраці по забезпеченню надходжень до місцевих бюджетів та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо організації компанії декларування доходів громадян, отриманих за 2018 рік.

 

Відкриваючи зустріч, Сергій Тертичний проінформував присутніх про надходження до місцевих бюджетів області за січень-жовтень 2018 року. Підкреслив, що основним джерелом наповнення місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб, надходження якого складають 64 відс. від загальних надходжень місцевих бюджетів. Найбільшу питому вагу у загальній сумі надходжень податку займають надходження від доходів фізичних осіб у вигляді заробітної плати.

Посадовець відзначив, що державна фіскальна служба області робить все належне для якісного проведення кампанії по легалізації заробітної плати та наголосив, що з метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» при ГУ ДФС в області 18 вересня цього року проведено спільну нараду за участю керівників Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду, Головного управління Національної поліції та представника Департаменту агропромислового розвитку ОДА, на якій були розглянуті та затверджені спільні заходи, направлені на виявлення неоформлених найманих працівників. Так, з 8 жовтня по 14 листопада цього року було проведено 20 фактичних перевірок та виявлено 89 неоформлених найманих працівників.

Окремо зупинився на підсумках декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Станом на 01 листопада цього року органами ДФС області залучено до декларування більше 33 тисяч громадян, якими задекларовано 960,6млнгрн доходів. Платниками визначено до сплати 47,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,7млнгрн військового збору.

Враховуючи сільськогосподарську специфіку області, в загальній сумі поданих декларацій найбільшу частку складають декларації від громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї). В цілому по області за даними сільських рад кількість одноосібників становить більше 35 тисяч осіб. Загальна площа земельних ділянок в їх обробітку 200 259 га. Цією категорією громадян, станом на 01.11.2018 подано 26 631 декларацію та задекларовано 191,7 млн грн доходів.

Після відповідей на запитання та обговорення проблемних питань, Сергій Тертичний підкреслив, що завдяки співпраці державних і місцевих органів влади можна досягти зростання надходжень до місцевих бюджетів регіону.

 

ГУ ДФС у Кіровоградській області