Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Горіхи експортували, а податки не платили

09.08.2019

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області під процесуальним керівництвом прокуратури області, при розслідуванні кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, в рамках операцій «Рубіж-2019», «Бастіон», припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів» у складі групи осіб з міжнародними зв’язками, які використовуючи фіктивні фірми та підприємства-нерезиденти, ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах, експортуючи горіхи волоські по підробленим документам за заниженими цінами.

Проведені операції у податковому та бухгалтерському обліках суб’єктом господарювання в повній мірі не відображалися, що надало змогу в подальшому ухилятися від сплати податків. Виручка в іноземній валюті від експорту приховувалася, офіційно до України не надходила.

З метою маскування фактичних учасників-відправників та приховування загальних обсягів реалізованих товарів до Туреччини, Іраку, Єгипту, Мексики, Іспанії та інших країн, в ланцюгу експортних операцій використовувалися реквізити підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності за не прямими контрактами через підставні компанії-нерезиденти, з використанням «офшорних зон». При цьому, з метою легалізації походження партій експортованої продукції, до контролюючих органів, для перетину митного кордону, умисно подавалися підроблені пакети документів, в тому числі й сертифікати походження товарів.

У результаті протиправної діяльності при експорті товарів, до бюджету не сплачено податків на суму понад 6,4 млн. грн.

З метою фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення, на підставі ухвал слідчого судді, співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено обшуки у ході яких вилучено документи фінансово-господарської діяльності, чорнові записи, печатки (у т.ч. СГ нерезидентів), комп’ютерна техніка, грошові кошти, як в національній так і іноземній валюті, загальна сума яких становить понад 700 тис. гривень.

По кримінальному провадженню здійснюється досудове розслідування.

 

ГУ ДФС у Кіровоградській області