Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податківці та представники Пенсійного фонду Олександрії зустрілися за «круглим столом» щодо актуальних питань єдиного соцвнеску

08.02.2019

Постійно співпрацюючи з органами Пенсійного фонду в напрямку адміністрування та контролю за надходженнями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податківці Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області зустрілися за «круглим столом» з керівними працівниками головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Порядком денним було передбачено розгляд двох питань:

  • подання звітності фізичними особами – підприємцями за 2018 рік відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування №435;

  • надходження коштів та погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Зокрема, було наголошено на необхідності подання фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування; особами, які провадять незалежну професійну діяльність; членами фермерських господарств Звіту з ЄСВ незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність. Не подається Звіт виключно фізичними – особами – підприємцями, у тому числі «єдинниками», та членами фермерських господарств, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».

Фізичні особи – підприємці формують та подають Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним календарним роком.

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають самі за себе Звіт один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним календарним роком.

Для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 1 травня року за результатами фінансового року.

Не що інше так не впливає на своєчасність фінансування виплати пенсій, як вчасно і в повній мірі сплачений єдиний соціальний внесок. Структурними підрозділами Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області та головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області проводиться постійна робота щодо інформування застрахованих осіб про порядок реалізації їх прав у соціальному страхуванні, наслідків несплати підприємцями та роботодавцями єдиного соціального внеску. Бюджет сьогодні втрачає надходження, що спрямовуються на виплату пенсій, від сплати сум заборгованості фізичних осіб, адже є категорія підприємців, які гальмують погашення боргів, не розуміючи важливості своєчасної сплати внесків.

Начальник відділу погашення боргу Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Оксана Довженко повідомила, що з метою скорочення наявної заборгованості із сплати ЄСВ та недопущення її зростання, боржникам юридичним та фізичним особам протягом грудня 2018 року направлено 3093 вимоги про сплату боргу. За підсумками вжитих заходів в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ в грудні 2018 року надійшло 1078,3 тис. грн. ЄСВ. До органів Державної виконавчої служби в грудні 2018 року передані узгоджені вимоги для примусового стягнення боргу по 70 боржниках на суму 487,0 тис. гривень.

Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області