Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податківці Голованівського управління на захисті інтересів бюджету та найманих працівників

30.11.2018

Працівники Голованівського управління Головного управління ДФС у Кіровоградській області сьогодні приділяють значну увагу заходам з детінізації ринку праці та боротьбі з виплатою заробітної плати у «конвертах». Адже нелегальна заробітна плата знижує доходи місцевих бюджетів, надходження до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування.

Наразі у Благовіщенському, Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Добровеличківському та Новоархангельському районах (що є територією обслуговування Голованівського управління)  діють робочі групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, якими проводяться різнопланові заходи, у т.ч. регулярні комплексні рейди-обстеження суб’єктів господарської діяльності щодо виявлення фактів роботи працівників без оформлення трудових відносин та залучення їх до оподаткування, легалізації існуючих робочих місць.

Так, спільно з іншими територіальними органами виконавчої влади, що входять до складу таких робочих груп, з початку 2018 року здійснено 15 виходів та обстежено 196 об’єктів підприємницької діяльності. За наслідками проведеної роботи 17 субєктів господарювання добровільно оформили 38 найманих працівників. Легалізовано доходу за рахунок добровільного оформлення найманих працівників 134,5 тис. грн., внаслідок чого додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб склали 26,0 тис. грн. та єдиного соціального внеску 31,7 тис. грн..

Слід відмітити, що під час обстежень суб’єктів господарювання на територіях Вільшанського та Добровеличківського районів не мали місце факти вищезазначених порушень. Що свідчить про високий рівень обізнаності та податкової культури таких роботодавців.

Нагадуємо, нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника, - права на відпустку (у т.ч. на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.

Суб'єктам господарювання слід пам'ятати, що використання нелегальної робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником - це порушення трудового законодавства. Відповідно, такі роботодавці, несуть відповідальність згідно із законодавством України.

 

Голованівське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області