Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Плата за землю

08.11.2018

Відповідно до п.п. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Протягом 10 місяців поточного року Олександрійським управління ГУ ДФС у Кіровоградській області забезпечено надходження до місцевого бюджету м.Олександрії плати за землю в розмірі 20492,1 тис.грн., що становить 108,5 відс. від доведеного прогнозного завдання.

Плату за землю сплачують власники землі та землекористувачі з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПКУ).

Пунктом 286.1 статті 286 ПКУ визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Згідно з п. 286.1. ст. 286 ПКУ інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, подають контролюючому органу центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, у сфері будівництва.

Згідно з п. 288.1. ст. 288 ПКУ переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, а також інформацію про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання, до контролюючого органу повинні подавати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі.

       Платниками орендної плати за землі державної та комунальної власності є суб’єкти господарювання, що уклали з відповідним органом місцевого самоврядування (сільською, селищною, міською радою) або органом виконавчої влади договір оренди земельної ділянки.

Відповідно до пункту 288.4 статті 288 ПКУ розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Олександрійським управлінням ГУ ДФС у Кіровоградській області проводиться нарахування орендної плати відповідно до укладених договорів оренди.

Однак, однією з причин зменшення нарахувань та відповідно надходжень до місцевого бюджету орендної плати суб’єктів господарювання є укладання додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок, якими суттєво зменшується річна сума орендної плати.

З метою забезпечення бюджетних надходжень по платі за землю Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснює адміністрування плати за землю, проводить відповідно до законодавства перевірки з питання правильності обчислення і своєчасності сплати до бюджету плати за землю та в межах повноважень здійснює заходи по погашенню боргу платниками-боржниками.

Станом на 01.11.2018 року загальна сума податкового боргу по земельному податку та орендній платі по м.Олександрія становить 10,6 млн. грн., із них 5,6 млн. грн. або 52,8% – це заборгованість платників, які перебувають у процедурі банкрутства, 0,8 млн. грн. або 7,5% - заборгованість платників, які перебувають у стадії ліквідації за рішенням власника.

Пунктом 1.3 статті 1 ПКУ визначено, що цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з банків, на які поширюються норми Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", та погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Олександрійським управлінням ГУ ДФС у Кіровоградській області постійно вживаються заходи щодо стягнення податкового боргу платників юридичних та фізичних осіб, передбачені податковим кодексом України.

Так, відповідно до ст. 1 Податкового кодексу України у разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Керуючись п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 та ст.95 ПКУ, ГУ ДФС у Кіровоградській області звертається до суду щодо надання дозволу настягнення коштів з рахунків платників податків у банках, обслуговуючих таких платників податків. Так, за 10 місяців поточного року по м.Олександрія до суду направлені позови щодо стягнення боргу по земельному податку та орендній платі по 16 боржниках на загальну суму 3,5 млн. грн. На сьогоднішній день задоволено на користь ГУ ДФС у Кіровоградській області 9 позовів на 1,5 млн. грн., за іншими триває судовий розгляд.

На рахунки підприємств у банках, обслуговуючих такого платника, постійно виставляються інкасові доручення (розпорядження).

За 10 місяців 2018 року за рахунок вжитих заходів надійшло до бюджету в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку та орендній платі 287,0 тис.грн.

Олександрійське управління ГУ ДФС у Кіровоградській області