Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Підвищилися мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкоголь

08.10.2018

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 р. № 748  набрала чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто 2 жовтня 2018 року.

Зокрема, мінімальна роздрібна ціна на 0,5-літрову пляшку горілки підвищилася на 12,4% - до 89,4 гривень.

Мінімальні оптові ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби зросли на 19,6% - до 321 гривень за літр 100% спирту.

У той же час мінімальні ціни на вина натуральні підвищено на 13,5% - до 42 гривень за пляшку 0,7 л у роздрібній торгівлі.

Це пов'язано з тим, що запроваджений у вересні 2017 року розмір мінімальних цін не відповідав реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв, оскільки збільшились ставки акцизного податку, зокрема, на коньяк - на 20%; підвищилась ціна на спирт; відбулось зростання інших складових цін.

Крім того, Постановою передбачено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв заокруглюються:

  • у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 1 до 4 копійок;

  • у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчуються від 5 до 9 копійок.

Нагадаємо, що реалізувати алкогольні напої на сьогодні можна лише через належним чином зареєстрований РРО. Атому, будь-яка зміна ціни на такі напої вимагає від суб’єкта господарюванняперепрограмування касового апарату.

При цьому, продавати за новими цінами потрібно як ті, алкогольні напої, що будуть придбані після дати початку дії нових мінімальних цін, так і залишки алкогольної продукції, що була придбана до цієї дати. Тому ці зміни торкнуться суб’єктів господарювання, що здійснюють як оптову, так і роздрібну торгівлю алкогольних напоїв.

Відповідно до чинного законодавства, у разі реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін передбачено штрафні санкції.

Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 100% отриманої партії алкогольного напою, але не менше 10 000 гривень.

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області