Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

В Олександрії провели семінар щодо нової звітності з ЄСВ

20.09.2018

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року №511 ЄСВ-звітність зазнала низки змін. Оновлений звіт роботодавці повинні подати уперше за серпень 2018 року не пізніше 20 вересня.

З метою роз’яснення таких нововведень Олександрійською ОДПІ Головного управління ДФС у Кіровоградській області спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області в районному будинку культури було проведено семінар для юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Податківці разом зі спеціалістами Пенсійного фонду розповіли більше сотні присутніх суб’єктів господарювання, як саме заповнити додаток №4 до Звіту з ЄСВ по-новому. Доповідачі зупинилися на заповненні саме тих таблиць звіту, до яких було внесено зміни – таблиці 5, таблиці 6 та таблиці 1 додатка 4 ЄСВ-звіту.

Особливу увагу було надано нововведенням таблиці 5, оскільки саме з неї на практиці роботодавці розпочинають заповнення ЄСВ-звіту і саме до неї зміни є найбільш істотними.

Відомості Таблиці 5 додатку 4 Звіту з ЄСВ попадають до Реєстру застрахованих осіб. Тому соціальна відповідальність роботодавця за правильність даних і коректність їх відображення у таблиці 5 є надзвичайно великою, оскільки вона дає підстави на нарахування страхового стажу та страхових виплат в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Особливо слід приділити увагу правильному архівуванню документів у разі ліквідації чи реорганізації підприємства. Одного факту сплати ЄСВ недостатньо для нарахування страхових виплат. Велике значення мають перелік і правильність заповнення документів. Практика показує, що наприклад, неправильне заповнення трудової книжки, її титульної сторінки, помилки в таблиці 5 можуть бути перепоною в призначенні страхових виплат.

Наступною на черзі були зміни, внесені до таблиці 6 ЄСВ-звіту. Вона потрібна для формування за кожною застрахованою особою відомостей про суми нарахованих їй у звітному місяці видів доходів, які включаються до бази нарахування ЄСВ.

Таблицю 1 ЄСВ-звіту формують та подають усі страхувальники, які використовують працю найманих працівників та фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру. Як відомо, в основному вона містить узагальнену інформацію щодо доходів фізичних осіб і зобов’язань роботодавців з ЄСВ, що переходить з таблиці 6, яка, у свою чергу, створюється після таблиці 5.

На завершення семінару доповідачі надали відповіді на численні питання присутніх.

Олександрійська ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області