Територіальні органи ДФС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Який порядок відображення в податковій звітності з податку на прибуток та звіту за формою №1ДФ, та які первинні бухгалтерські та інші документи необхідно мати платнику податків, який перебуває на загальній системі оподаткування, витрат понесених таким платником податків внаслідок наймання житлового приміщення для працівників такого платника податків, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті, за умови, наймодавець такого приміщення є платник, який використовує спрощену систему опо

14.11.2016

Який порядок відображення в податковій звітності з податку на прибуток та звіту за формою №1ДФ, та які первинні бухгалтерські та інші документи необхідно мати платнику податків, який перебуває на загальній системі оподаткування, витрат понесених таким платником податків внаслідок наймання житлового приміщення для працівників такого платника податків, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті, за умови, наймодавець такого приміщення є платник, який використовує спрощену систему оподаткування (ІІ група)?


Пунктом 44.1 статті 44 Кодексу встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 Кодексу.

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України від 16 липня 1999 року № 996-XIV „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” із змінами та доповненнями (далі – Закон №996).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 Закону №996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій, а перелік обов'язкових реквізитів у первинних документах визначено ч. 2 ст. 9 Закону № 996.

Порядок справляння податку на прибуток регламентується розділом ІІІ „Податок на прибуток підприємств” Кодексу та передбачає проведення розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування.

Зазначеним розділом Кодексу не передбачено коригування фінансового результату на суму витрат, понесених внаслідок наймання житлового приміщення для працівників, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Таким чином, підприємством враховуються витрати, понесені внаслідок наймання житлового приміщення для працівників, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті, при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку у разі їх підтвердження належним чином оформленими первинними документами.

 

Стосовно порядку відображення в податковій звітності за формою №1ДФ витрат, понесених платником податків внаслідок наймання житлового приміщення для працівників такого платника податків, які перебувають у відрядженні в іншому населеному пункті, за умови, що наймодавець такого приміщення є платник, який використовує спрощену систему оподаткування (ІІ група), слід керуватися нормами розділу ІV „Податок на доходи фізичних осіб” Кодексу.

До загального місячного (оподатковуваного) доходу платника податку не включаються, зокрема кошти, отримані на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ст. 170 Кодексу (п.п. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 із змінами і доповненнями (далі – Постанова).
      Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 №59 (із змінами і доповненнями) (далі – Інструкція), є обов’язковою для органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.
      Однак інші підприємства та організації цей документ можуть використовувати як допоміжний (довідковий).

Пунктом 5 розд. І Інструкції визначено, що підприємство, яке відряджає працівника, забезпечує його коштами для здійснення поточних витрат під час службового відрядження (авансом). Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток.
      Підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями та Кодексу (п. 15 розд. І Інструкції).
      За наявності оригіналів підтвердних документів підприємство відшкодовує в межах граничних сум витрат на найм житлового приміщення, затверджених Постановою, витрати відрядженим працівникам на найм житлового приміщення з розрахунку вартості одного місця у готелі (мотелі), іншому житловому приміщенні за кожну добу такого проживання з урахуванням включених до рахунків на оплату вартості проживання витрат на користування телефоном (крім витрат на службові телефонні розмови), холодильником, телевізором та інших витрат (п. 5 розд. ІІ Інструкції).
      Згідно з п. 177.8 ст. 177 Кодексу відряджений працівник отримує від фізичної особи — підприємця, який надавав послуги з найму жилого приміщення та переїзду, копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.
      Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний до закінчення п’ятого банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи, надати згідно з положеннями Інструкції звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (п. 11 розд. ІІ Інструкції).
      Враховуючи зазначене, оскільки юридична особа тільки компенсує витрати працівника на відрядження, то відображати в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сплату працівником коштів за надані під час відрядження фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку послуги, така юридична особа не зобов’язана.    

 

 

Відділ адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати 

До списку